Měsíc ☾

25. července 2012 v 14:00 |  TÉMA TÝDNE
Už tisíciletí let věří lidstvo na jeho moc. Tak, jak ovládá příliv a odliv, působí i na náš život. Hodně lidí žije podle měsíčního kalendáře, o němž si myslí, že jim ulehčuje život.
577926_362832797097388_179096028804400_945546_1135029422_n_largere:s-t-a-c-k-s
gothcrossing: “Closer”. - Slaying the dreamer
Více v c.č...

Měsíc dorůstá - Měsíc obíhá okolo Země a odráží Slunce. My vidíme tu část, která je osvětlená. V této fázi se srpek neustále zvětšuje směrem na levou stranu.
Úplněk - když Slunce ozáží celou přední stranu Měsíce, je úplněk. Zvlášť citliví lidé cítí jeho vliv dva až tři dny. Můžou být podráždění, hůře se soustředí a trpí výkyvy nálad. Víme, že v roce dochází ke 13 úplňkům a každý z nich má různou energii.
Měsíc couvá - a jeho srpek se změnšuje směrem k levé straně. Pokud je úplně tmavý je v novu. Skonči osmadevacetidenní cyklus a začíná znovu.

Magický vliv Měsíce:
Láska
Příjemné noci při úplňku jsou nejen romantické, ale očividně probouzejí i vášeň. Kdo by nevěděl, že se v tomto období zvláště rádi tulíme? Má to i svůj důvod. Ženám, které neužívají antikoncepci, se cyklus přizpůsobuje fázím Měsíce, během úplňku je ovulace. Tehdy jsou ženy nejcitlivější a mají větší chuť na laskání.
Domácnost
Bělejší prádlo díky couvajícímu Měsíci? Mnozí věří, že skvrny na oblečení se rychleji a snadněji vyperou a je k tomu potřeba i méně pracího prášku. Myslíte si, že je to pravda?
Zdraví
Hodně léčitelů tvrdí, že povzbuzující látky působí při úplňku a novu intenzivněji a rychleji, Období dorůstání ukládá energii a proto je vhodné na přijímání vitamínů. Když Měsíc couvá, odvodňuje a očišťuje od jedů. Je ideální čas jít do sauny. Během novu se daleko lépe léčí rány.
Porod
Ať už je to mýtus nebo skutečnost, alespoň je to pěkný příběh - většina domorodých obyvatel Afriky je dodnes přesvědčená, že porod za přílivu nebo za úplňku zaručuje dítěti dlouhý a šťastný život. Pravdou je, že za úplňku se rodí více miminek, ale pouze u národů, které jsou úzce spjaty s přírodou. V naší civilizaci nehrají vlivy, díky moderní medicíně, téměř žádnou roli.
Práce na zahradě
Každý ví, že rostliny potřebují k dobrému růstu dostatek slunečních paprsků. Zkušení zahradníci jsou ale přesvědčení, že i Měsíc hraje při sázení a setí velkou roli. Dorůstající Měsíc má podporovat růst - takže toto období je ideální na sázení a přesazování. Když couvá, má dobrý vliv na všechno, co je v zemi - hnojiva, kořeny, ničení plevele.
Stravování
když Měsíc couvá, je ten nejlepší čas začít s dietou. Tělo je stejně jako Měsíc nastavené na "ubývání". Vydržet je daleko jedonodušší( to platí i pro kuřáky, kteří chtějí skončit se svým zlozvykem). Nov je ideálním dnem pro držení půstu a na detoxikaci. Pozor ale, opačný efekt na nás může mít dorůstající Měsíc - neopatrným konzumováním snadno dožememe, co jsme shodili.
Krása
Nejlepší čas na regeneraci je v období dorůstajícího Měsíce. rozmazlujme tedy svou pokožku i vlasy vším, co je vyživuje. Couvající Měsíc je vynikající na zbavení se jedů - solné koupele, peeling, čistící čaje - vše působí v tomto období intenzivněji.
Spánek
Za úplňku mají problémy se spaním především ženy. Mnoho špatně usíná i navzdory zataženým závěsům, které brání proniknutí měsíčního světla do ložnice. Ještě dříve než se začneme převalovat ze strany na strana, zkusme se přitulit k partnerovi. Je to určitě lepší než počítání oveček.
Tvořivost
Řada umělců připisovala Měsíci obzvlášť velkou důležitost. Dokonce mu věnovala i svá díla. Měsíční světlo skutečně působí na náš tvořivý potenciál. Mozek reaguje citlivěji a rychleji na podněty jako jsou světlo a hudba.
Nálada
psychologové zpozorovali, že lidé, kteří jsou citlivější na Měsíc, jsou v jeho dorůstající fázi psychicky vyrovnanější, optimističtější a stabilnější. Těsně před úplnkěm jsou nervoznější. Když Měsíc couvá, roste touha po klidu a je tedy skvělý čas na načerpání nové energie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lilly Lilly | E-mail | Web | 25. července 2012 v 14:23 | Reagovat

Je to niekedy až zvláštne, aký je čarovný. Záhady ma vždy lákali a na Mesiaci je ich, myslím, ešte dosť. 8-)

2 witze witze | Web | 25. července 2012 v 16:05 | Reagovat

Ty fotečky jsou nááádherné :-). Je vidět, že Ti dal článek práci

3 Šmoula&Moula Šmoula&Moula | Web | 25. července 2012 v 22:13 | Reagovat

Ahoj.Vracím se zpátky na blog, jen pod jinou přezdívkou a s další adminkou.:) Prosím přečti si tenhle článek http://katquska500.blog.cz/1207/vracim-se-s-posilou [XOXO♥Kaťušák] :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama