SLOVINSKO

29. května 2008 v 13:47 |  ZAJÍMAVOSTI

SLOVINSKO REFERÁT


SLOVINSKO
Originální název: Republika Slovenija
Rozloha: 20 253 km2
Hlavníměsto: Lublaň(271000obyvatel)
Datum vzniku: 1991 Forma vlády: parlamentní
Státní zřízení: republika
Počet obyvatel: 2 010 347
Úřední jazyk: slovinština
Měna: slovinský tolar (SIT)
Jízda: vpravo
…………………………………………………………………………………….:Slovinsko je středomořský stát na pomezí Balkánu a střední Evropy. Severní část země zasahuje do jižní části Alp, východní oblast Prekmurje do Panonské nížiny a jihozápadní pobřežní část zahrnuje i část Istrie, díky této geografie i je podnebí Slovinska středozemní na pobřeží, alpské v severních pohořích a kontinentální na východě. Slovinské pobřeží je krátké (47 km), ale půvabné. V podstatě je to začátek Istrijského poloostrova, kam řada Čechů míří každoročně na dovolenou.
:Slovinsko můžeme více než kteroukoliv jinou zemi označit jako " termální ráj". Neuvěřitelné množství termálních pramenů se nachází především na severovýchodně země, kde nalezneme spoustu lázní. Jejich vybavení a wellness programy nás přivedou k úžasu nad vší tou krásou a mocí přírody. Blahodárné účinky zdejších termálních pramenů jsou objevovány již po staletí a stojí je za to navštívit a pocítit jejich léčebnou sílu.
:Jako letoviska jsou využívány hlavně Isola a Portorož. Cestou k moři doporučujeme malou přestávku v Lipici, kde dodnes chovají pýchu Slovinska, známé bílé lipicány. Na cestě k pobřeží se také nachází jeden z největších jeskynních systémů na světě - Postrojna Jama, 20-kilometrový systém chodeb a nedaleký středověký Predjamski hrad, opředený mnohými legendami. Na severovýchodě země se nachází překrásný Triglavský národní park a jezero Bled, vystřižené jako z pohádky, se starobylým hradem Bled na ostrově v jeho středu.
:Slovinsko je nádhernou zemí se spoustou neobjevených krás, vhodné pro všechny romantické duše a ty, kteří si chtějí příjemně a dosyta užít svoji zaslouženou dovolenou.
………………………………………………………………………………………...
http://www.sopka.cz/dbimg/gallery/213/nahled/9545.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama