ITÁLIE

29. května 2008 v 13:41 |  ZAJÍMAVOSTI

ITÁLIE REFERÁT


ITÁLIE
Originální název:Repubblica Italiana
Užívaný název:Itálie
Rozloha:301 230 km2
Klima:mírný pás, subtropický pás
Hlavní město:Řím (2 661 000 obyvatel)
Státní zřízení:republika
Počet obyvatel:58 133 509
Úřední jazyk:italština
Měna:euro
....................................................................................................
Itálie je jedním z turisty nejnavštěvovanějších států světa. Turisty sem lákají antické a středověké renesanční památky (Řím, Florenice, Benátky, Pisa), pláže (prakticky celé pobřeží, Bibione, Rimini; Gardské jezero), hory (Alpy) i venkov (Toskánsko). Lákadly jsou i lázně a různé filmové a hudební festivaly (Benátky). V Itálii se nachází nejvíce kulturních památek zapsaných na seznamu UNESCO.
S téměř 60 milióny obyvatel podobně jako Velká Británie a Francie patří Itálie k nejlidnatějším státům Evropy a je nejlidnatější z celé jižní Evropy. Hustota zalidnění je průměrná (190 obyv./km²).
Itálie je středomořský stát v jižní Evropě, jehož větší část leží na Apeninském poloostrově. Velkým obloukem Alp hraničí od severozápadu k severovýchodu s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Má velmi dlouhé pobřeží, které na západě začíná Janovským zálivem Ligurského moře. To je průlivem mezi pevninou, ostrovem Elbou a francouzskou Korsikou spojeno s rozsáhlým Tyrhénským mořem omývajícím na jihu Sicílii a na západě Sardinii. Na jihovýchodě omývá italskou botu hluboké Jónské moře spojené s Tyrhénským mořem Sicilským a Maltským průlivem mezi Sicílií a Tuniskem a úzkou Messinskou úžinou mezi Sicílií a Kalábrií. Do Jaderského moře vede dopravně důležitý Otrantský průliv.
…………………………………………………………………
Le Due Sorelle - SiroloPositano
........................................................................................................................................................................................................
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

KLIK

KLIK

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama