FRANCIE

27. května 2008 v 19:11 |  ZAJÍMAVOSTI

FRANCIE REFERÁT


FRANCIE
Hlavní město:Paříž
Počet obyvatel:58,5 miliónů.
Rozloha:543 965 km2.
Měna:Euro
Jazyk:Francouzština
Nejvyšší hora:Mont Blanc
Nejdelší řeka:Loire

Francie je zemí vína a sýrů ať už se nacházíte v kterémkoli regionu. Většina turistů jezdí jen do Paříže, Francie však nabízí mnohem víc!
Francie nabízí velké množství lákadel od zmiňované romantické Paříže přes gotické katedrály, zámky na Loiře, římské památky, tak ale i sportovní vyžití v podobě lyžování a vysokohorské turistiky ve francouzských Alpách a Pyrenejích, cyklistiky jako národního sportu a nebo surfování na Atlantickém pobřeží. To vše do Francie přivádí stále mnoho turistů, aby zde strávili své dovolené.
Francie leží v západní Evropě. Omývají ji Keltské moře, Středozemní moře, Biskajský záliv, Lví záliv a Ligurské moře jež jsou součástí Atlantského oceánu. Sousedé Francie jsou Belgie, Španělsko, Německo, Lucembursko, Švýcarsko, Itálie, Andorra, a kanál La Mance jí spojuje s Velkou Británií. Součástí Francie je i knížectví Monako.
Rozloha Francie je 550 000 km², čímž se řadí na 3. místo v Evropě. Členitost pobřeží není velká, malé ostrovy jsou spíše na západě. Největším ostrovem je Korsika na jihu, kde ji omývá Středozemní a Ligurské moře. Největším poloostrovem je Bretaňský poloostrov.
Jasně největším městem Francie je bezpochyby Paříž, která je zároveň i hlavním městem. Žije v ní asi 9,5mil. obyvatel. Hraje zde jeden prvoligový klub. Mezi průmyslem převládá strojírenství. Paříž má hodně historických památek.
Paříž - Eiffelova věžPaříž - Vítězný oblouk
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama