CHORVATSKO

29. května 2008 v 13:42 |  ZAJÍMAVOSTI

CHORVATSKO REFERÁT


CHORVATSKO chorvatsko dovolená
Oficiální název (český):Republika Chorvatsko
Oficiální název (originální):Republika Hrvatska
Státní zřízení:republika
Členství v mezinárodních organizacích:OSN
Hlavní město (počet obyvatel):Zagreb [Záhřeb] (930 tis.)
Rozloha (pořadí ve světě):56 538 km2
Počet obyvatel (pořadí):4 896 000
Úřední, resp. užívané jazyky:chorvatština,srbština
Kontinent:Evropa
Měna:kuna
…………..........:::::::::::::::::: pobřežíChorvatsko dovolená:::::::::::::::::.………………..
Chorvatsko nad tyrkysovým pobřežím Jadranu přitahuje každým rokem davy turistů, kteří se zcela oddávají jeho kouzlu. Jak se tu nenadchnout nádhernou středověkou architekturou Dubrovníku, perly Jadranu, nebo půvabnými městecky roztroušenými na pobřeží Dalmácie,.jen obtížně se lze ubránit podmanivému kouzlu Zábřehu, nebo římským zříceninám v srdci Istrie v Pule, starším více než 2 tisíce let, a nebo milovníci dějin zavítají raději do Splitu, kde najdete zříceniny monumentálního paláce císaře Diokleciána. Ticho a samotu je možno najít uprostřed divoké chorvatské přírody nad Plitvickými jezery uprostřed hustých panenských lesu a divokých vodopádů.
:Chorvatská republika je českým turistům dobře známa a stále o tuto republiku mají zájem. Tento stát můžete najít jižně od naší republiky. Rozloha celého území Chorvatska je 56 538 km2. Počet obyvatel je okolo 4 501 000. Hlavním městem je Záhřeb, který se nalézá v severní oblasti blízko slovinských hranic. Úředním jazykem je chorvatština. Mimo křesťanské náboženství můžete narazit také na muslimy a pravoslavné obyvatelstvo.
:Základní měnovou jednotkou v Chorvatsku je 1 kuna, která je rozdělená na setiny - tím pádem má 100 lip. V Chorvatsku narazíte na označení této měny jako Kuny. U nás v bankách ji můžete naleznout pod mezinárodní označení HRK. Ale bez problémů můžete v zemi platit Eurem. Většina obchodníků již má ceny uvedené v obou měnách.
:Samotné Chorvatsko se skládá ze dvou živých oblastí (center). Hlavní oblastí průmyslu a všeho dění je Záhřeb. U moře je tímto městem pak Rijeka, kterou můžete nalézt na Istrijském poloostrově. Istrijský poloostrov je často navštěvován německými a rakouskými turisty. I čeští turisté často jezdí na strii pro svou velmi dobrou dostupnost. Ono přece jenom sednete do auta dopoledne, a už odpoledne se můžete opalovat na pláži.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

KLIK

KLIK

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama